Podstawy dynamiki - kurs

Mili!
Planujemy w tym roku zorganizować kilka zawodów w formule opartej o regulamin „Ligi Sportera” – czyli dynamiki 3GUN oraz shot-off jedno i dwubroniowych. Zależy nam bardzo na rozwoju zawodników ale także na bezpieczeństwie.
W związku z tym, nauczeni doświadczeniem lat poprzednich, chcemy przeprowadzić cykl 3-4 zajęć teoretyczno-praktycznych dotyczących strzelań dynamicznych.

Postanowiliśmy, że w tym roku do udziału w naszych zawodach dynamicznych dopuszczeniu będą zawodnicy którzy:
- będą sami dysponować bronią i startowali wcześniej w zawodach dynamicznych organizowanych przez Dywizjon (lub inne Kluby) i opartych o regulamin 3GUN, IPSC, itp. (zastrzegamy sobie prawo do weryfikacji startów na postawie przedstawionych komunikatów z zawodów) bez dodatkowych warunków
- będą sami dysponować bronią, nie startowali wcześniej w zawodach 3GUN, IPSC, itp. ale zaliczą „egzamin praktyczny”
- nie mają własnej broni (bez znaczenia czy mają pozwolenie czy tylko licencję - będą na zawodach korzystać z choćby jednej broni organizatora) i przejdą cykl szkoleń oraz zaliczą „egzamin praktyczny”

Kurs/szkolenia będą miały na celu omówić regulamin zawodów, kwestie bezpieczeństwa na zawodach. W części praktycznej omówienie niezbędnego wyposażenia zawodnika, przećwiczenie podstawowych zadań z jakimi można spotkać się w trakcie zawodów (pozycja startowa, dobycie broni, podjęcie broni, postępowanie przy różnych celach, strzelanie zza przesłon, odłożenie broni, postępowanie w przypadku awarii broni, itp.) Z pewnością, poza czysto regulaminowymi informacjami prowadzący podzielą się także własnym praktycznym doświadczeniem – na samym początku przygody z dynamiką mogą to być bardzo cenne dla Was informacje.
Oczywiście udział w kursie będzie otwarty także dla osób posiadających broń lub mających za sobą już jakieś starty a chcą odświeżyć sobie podstawy (zwracamy uwagę że planujemy kurs na poziomie „podstawowym”).
Kurs prowadzony będzie przez doświadczonych aktywnych zawodników i licencjonowanych sędziów strzelectwa dynamicznego. Kurs będzie odpłatny.

Egzamin praktyczny to kilka prostych zadań, omawianych i ćwiczonych na kursie, z uwzględnieniem kryterium czasu i punktów. Dla ogólnego wyobrażenia – egzamin może być podobny do egzaminu kompetencyjnego IPSC (w Internecie znajdziecie jego opis).
Egzamin przeprowadzą doświadczeni licencjonowani sędziowie strzelectwa dynamicznego PZSS. Egzamin dla uczestników kursu będzie opłacony w cenie kursu, dla pozostałych za niewielką opłatą.

Kurs i egzamin chcemy przeprowadzić w Poznaniu lub w najbliższych okolicach, w tygodniu w godz. popołudniowych (2-3 h) lub w soboty/niedziele (4-5 h). Wszystko zależeć będzie od ilości chętnych i dostępności strzelnic.

To są oczywiście nasze założenia i pomysły – ale musimy dowiedzieć się czy jesteście tym zainteresowani i w jakim stopniu. Aby było jasne – kryteria dopuszczenia do zawodów dynamicznych Dywizjonu będą w tym roku zaostrzone. Więc nawet jeśli nie będzie zainteresowania kursami i egzaminami i ich nie przeprowadzimy – możemy niektórych nie dopuścić do startu w zawodach z uwagi na brak doświadczenia na takich zawodach.

Poniżej link do ankiety – bardzo prosimy o wypełnienie jej przez WSZYSTKICH którzy planują (nawet „teoretycznie”) startować w zawodach dynamicznych Dywizjonu, niezależnie od tego do której grupy się „zaliczają” – chodzi nam o pełen obraz. Jeśli więc nawet kogoś już teraz „odrzucił” nasz pomysł prowadzenia kursu i egzaminów – prosimy o wypełnienie tej ankiety – jest tam przewidziany także taki wariant.

Ankieta będzie aktywna przez tydzień, bardzo prosimy o przekazanie linku do niej Waszym znajomym, którzy być może nie śledzą naszej strony na FB

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfB9LyT1pnFVMhArU4nPziwBTnjtH0z57Sf__Nk_JJrbNDfxQ/viewform

Więcej...

Zmiana formy prawnej Stowarzyszenia

KRS

Ważna informacja.

Ulega zmianie forma prawna Stowarzyszenia Dywizjon. Dotychczas zarejestrowane jako Stowarzyszenie Zwykłe, staje się Stowarzyszeniem zarejestrowanym w KRS. Dane adresowe i identyfikacyjne pozostają bez zmian.
Jednocześnie pragniemy poinformować, że dotychczasowy skład Zarządu nie ulega zmianie. Z uwagi na formalne wymagania powołany został organ Komisji Rewizyjnej w składzie: Zbyszek Baszczuk, Maciej Jankowski, Michał Kufliński.
Aktualna wersja statutu znajduje się tu:

https://www.dywizjon.org/stowarzyszenie.html

PS. Trwa procedura przyznania licencji na 2019 rok. Poinformujemy Was o zakończeniu tego żmudnego procesu niezwłocznie i we wszystkich możliwych kanałach.

Pozdrawiamy

Zespół DYWIZJONU

Więcej...

Dywizjon Poznań w Regionie IPSC Polska

IPSC Region Polska

Z przyjemnością informujemy, że nasze stowarzyszenie dołączyło do Regionu IPSC Polska. Już niebawem zorganizowane zostaną pierwsze zawody w konwencji IPSC Level 1. Zachęcamy więc do treningu oraz zapoznania się z regulaminem IPSC.

Więcej...

Egzamin IPSC - Tarcza Szamotuły

Egzamin IPSC

Zaliczone!

Informujemy, że nasza ekipa wzbogaciła listę regionu IPSC o siedmiu nowych zawodników! Kolegom z klubu TARCZA Szamotuły serdecznie dziękujemy za profesjonalnie przeprowadzony egzamin. Do zobaczenia na zawodach LIII ;-)

Więcej...

IV zawody rankingowe Ligi Sportera

LigaSportera IV/2018

Kolejne zawody rankingowe Ligi Sportera już za nami!

Dwa dni w piaskach i pyle z dużą ilością słońca. Ekipa w czarnych koszulkach z białym napisem odpowiedzialna była za budowę i przygotowanie torów oraz ich weryfikację w sobotnim przedmeczu. Jako sędziowie, prowadzący i pomocnicy, a także zawodnicy, zdobyliśmy cenne doświadczenie.

Więcej...

Kurs na sędziego strzelectwa statycznego i dynamicznego III klasy

Kurs na sędziego

Uprawnienia sędziego statycznego i dynamicznego są bardzo pożądane w każdym klubie sportowym, nastawionym na organizację zawodów strzeleckich statycznych oraz dynamicznych. Kurs będzie prowadzony przez doświadczonych instruktorów, a dokładnie przez osoby zaangażowane w organizację zawodów 3GUN.

Więcej...

Zapisz się na Newsletter!

Wszystkie ważne informacje wyślemy na twoją skrzynkę pocztową ;-)