Liga Sportera | Wyniki

W dniach 26-27.08.2017 na strzelnicy w Racławiu pod Gorzowem Wielkopolskim odbyły się "VII Mistrzostwa Polski Ligi Sportera"

Dziękujemy uczestnikom za liczne przybycie, dobrą zabawę i rywalizację na wysokim poziomie! Miejsce nie rozpieszczało specjalnie zarówno zawodników jak i organizatorów, którzy budując tory zaliczyli niezłe błotne SPA. Mam nadzieję chłopaki, że wpłynie to korzystnie na Waszą cerę ;-)

Specjalne podziękowania dla naszych sponsorów, którzy ufundowali atrakcyjne nagrody, a w szczególności firmom: Helikon Tex, Buos, Action Holsters, Stalpol, Sklepsejfy.pl, STG, Premium Mobile, WBP Rogów, GunFire, Lambit, Koszulkistrzeleckie.pl oraz Zakładom mięsnym Bystry ze Swarzędza, za pyszny wkład do grilla!

Działo się!

W pierwszym dniu wystartowało 45 osób z obsługi technicznej zawodów - sędziowie, pomocnicy, organizatorzy oraz zawodnicy którzy nie mogli wystartować w dniu drugim.

Dzień drugi, to start zawodników podzielonych na 6 składów po 10 osób. W czasie zawodów do przejścia było 6 torów, a łączna minimalna liczba strzałów, wynosiła prawie 300. Mimo małych problemów w przed-meczu (niezależnych od organizatora), udało się przeprowadzić zawody sprawnie, a co najważniejsze bezpiecznie.

Dla naszego młodego stowarzyszenia, organizacja tak dużego wydarzenia, pozwoliła zebrać bezcenne doświadczenie, które będzie procentować przy organizacji Wielkopolskiej Ligi Strzeleckiej jak i innych zawodów wpisanych do kalendarza WZSS. Ekipa Dywizjonu jako współorganizator mistrzostw, brała czynny udział w każdym etapie przygotowań; od rozmów ze sponsorami poprzez budowę i przygotowywanie torów, na których odbywała się rywalizacja, obsługę sędziowską, pomoc na torach, aż po obsługę kuchni i czynny udział w zawodach.

Relacja TVP3 Gorzów Wlkp.

Reportaż TVP3 Gorzów Wlkp. VII Mistrzostwa Polski Ligi Sportera

"Najlepsi polscy strzelcy mieli się w ten weekend spotkać pod Poznaniem, ale tamtejsza strzelnica została zniszczona przez nawałnicę. Więc strzelcy trafili do Racławia. Na obiekcie niedaleko Bogdańca walczyli w ramach mistrzostw Polski Ligi Sportera w strzelectwie dynamicznym. I w przeciwieństwie do strzelania statycznego do tarcz celne oko tu nie wystarczy."

#fotorelacja

Specjalne słowa uznania dla Agnieszki – mistrzyni w ładowaniu strzelby! Takiej szybkości i finezji można tylko pozazdrościć! Dodam, że była w tym szybsza od mojej lustrzanki... Następnym razem zabiorę kamerę ;-)

webmaster