Manewry Sportowe KAPIBARA

Plan toru KAPIBARA
Plan torów Kapibara

Zawody Statyczne+ to alternatywna formuła zawodów tarczowych wzbogacona o dodatkowe konkurencje dynamiczne i fabularne. Dzięki czemu możecie spróbować "strzelić" coś nowego i dobrze się przy tym bawić.

Niestety tym razem część fabularna, planowana na pierwszy dzień zawodów, nie odbyła się. Najwyraźniej uznaliście, że udawanie Rambo z repliką AR15 w bocznym zapłonie, wykończy Was psychicznie ilością potencjalnych zacięć. Szkoda, bo koledzy się napracowali przy tym projekcie. Nie jesteśmy jednak wredni, ani obrażeni (w końcu mięliśmy wolną sobotę), więc pokazujemy to co Was ominęło ;-)

Zgodnie z planem, a raczej jego połową, drugiego dnia odbyły się dwie konkurencje; Dywizjon DRILL i shott-off w wersji Klasycznej oraz Open, a więc dla każdego coś dobrego! Tym razem shoot-off był dwu-broniowy, strzelba i pistolet. Pierwszy raz w tej konkurencji użyliśmy drzewka. Drzewko jest elementem, który podnosi dwie wartości: 1 - adrenalinę, 2 - ciśnienie, a to za sprawą tego, że rywal może odstrzelić nasz cel. Do tak ostrego pojedynku, co prawda nie doszło, ale po krótkiej lustracji Waszych postępów, zakładam, że na Szynszylu, to może jeszcze nie, ale Manewrach Ratel finał tej konkurencji będzie filmowany w slowmotion ;-) Tego oczywiście wszystkim gorąco życzę!

Dywizjon DRILL

Regulamin, regulaminem ale wyjaśnię o co chodzi w tej konkurencji i jak ją prawidłowo potraktować. Przede wszystkim walczmy tu sami ze sobą, a same zawody są weryfikacją (a przynajmniej powinny być) postępów "suchego treningu". Ta konkurencja, to forma testu umiejętności, gdzie wymaga się celowania intuicyjnego i szybkiej pracy na języku spustowym w tym umiejętności szybkiego przenoszenia ognia. Wykonując tylko zadanie, zgodnie z opisem konkurencji, można uzyskać bardzo dobry wynik... ale liczą się: czas i skuteczność! Trzy najlepsze to: 21,67s 22,08s i 25,14s (ale tu kolega za długo celował ;-) Wyniki końcowe będą miarodajne wtedy, kiedy wszyscy będą uzyskiwać czas poniżej 20 sekund! Wówczas wypadkowa w postaci czasu przebiegu i precyzji złoży się na wynik własnych postępów. Do dzieła!

Podsumowanie

Dziękujemy Wam za obecność! Pogoda dopisała, dobra zabawa i humor również. Prawie wszyscy wytrwali do końca zawodów, z czego się szczególnie cieszymy! Zapraszamy na kolejne Zawody Statyczne+, czyli "Manewry Sportowe Szynszyla". Do zobaczenia!

Zdjęcia strzelili: Michał, Krzysztof i Mateusz (kolejność imion sprawców wg. ilości trafień ;-)) Pliki hires do druku (jeżeli prowadzisz album) dostępne na życzenie.

Wróć