Zmiany, zmiany, zmiany...

Zima to fantastyczna pora roku, którą możemy wykorzystać na białe szaleństwo, błogie lenistwo lub nadrobienie całorocznym zaległości w drobnych pracach domowo-hobbystycznych. Strzelcy sportowi w tym okresie powinni zadbać o formę oraz przygotowanie do nowego sezonu. Odpowiednia będzie wszelka aktywność, jak basen, długie spacery, biegi interwałowe czy klasyczny trening statyczny. Leniwcom polecamy gimnastykę izometryczną, którą można uprawiać w każdym miejscu i czasie, a nawet w kolejce do kasy.

Klubowe niedźwiadki będą miały sporo pracy, a chętnie zapadlibyśmy w "sen zimowy" aby odpocząć po sezonie. Ponieważ żyjemy w czasach, gdzie wszyscy wszystko planują, uchylamy więc rąbka tego, co czeka Was w przyszłym roku.

WLS zmieni się diametralnie i "zacznie" od ostatniego toru jaki był strzelany w finale pierwszej edycji. Zmiana ta jest konieczna, ponieważ poziom zawodników jak i apetyt na więcej znacznie się wyostrzył, dlatego musimy zrezygnować z formuły "zawody dla każdego". Edycja 2018 będzie rozgrywana wg. regulaminu Ligi Sportera. Od zawodników będzie wymagana Licencja Zawodnicza PZSS. WLS będzie imprezą stawiającą na strzelectwo dynamiczne.

Zawody Otwarte, przejmą aktualną ideę WLS - czyli dla każdego, kto zaczyna, nie ma własnej broni, a chcę rozpocząć przygodę ze strzelectwem dynamicznym. ZO będziemy rozgrywać w konwencji pikniku rodzinnego, a więc z atrakcjami dla dzieci w wieku od 9+. Na tych zawodach można się spodziewać konkurencji shoot-off oraz przebiegów 2GUN z bocznego zapłonu. Kolejną nowością będą zawody z broni historycznej, oczywiście w formule którą lubimy najbardziej czyli dynamika. Plany konkurencji już są w naszych głowach i na pewno się nie zawiedziecie.

Akademia Strzelca, zmieni się całkowicie. Jak bardzo? Tak, że zostaje tylko nazwa. AS będzie kursem przygotowującym do patentu strzeleckiego ale w zupełnie innej koncepcji. Nauczeni własnym doświadczeniem, wiemy, że typowy kurs przygotowawczy do patentu strzeleckiego nie spełnia do końca swojej roli. W 90% przypadków, ludzie którzy przechodzą taki kurs, nie są obyci z bronią palną i zasadami bezpieczeństwa. Znać na pamięć regulamin, a wyrobić odpowiednie nawyki - to spora różnica. Chcemy aby po naszej akademii, świeżo upieczony adept sportu strzeleckiego z Patentem Strzeleckim w ręku, był już obyty z bronią palną i stosowaniem regulaminów bezpieczeństwa w praktyce, czyli nie bał się tego, co dzierży w ręku. Kurs będzie trwał około 3 miesięcy.

Oprócz powyższego będziemy już na początku roku organizować kurs prowadzącego strzelanie, kurs sędziego klasy III. Rozważamy również szkolenia 3TC. Jeżeli jesteście zainteresowani takim szkoleniem, to prosimy o kontakt poprzez nasz formularz z zaznaczeniem odpowiedniej opcji (TCCC).

 

Korzystając z okazji, życzymy Wam Zdrowych i Wesołych Świąt oraz Szczęśliwego Nowego Roku 2018!

Do zobaczenia na strzelnicy!

Wróć | przejdź do Aktualności